Eğitim Programımız

Fin Akademi Anaokulu

Eğitim Programımız

Eğitim konularımız ve yıllık planımız ekolojik temellidir. Ekoloji, entropi, fermantasyon, fraktaller, geri dönüşüm gibi konular çocukların sevebileceği şekilde onlara öğretilir. En önemli amacımız ekolojik bilinç sahibi çevreci çocuklar yetiştirmektir.
Çocuklarımız her ay bir ülkeyi incelerler. O ülkenin kıyafetleri, ünlü yerleri, bayrağı, haritadaki yeri, geleneksel yemekleri incelenir. O ülkenin dilinde birkaç kelime öğrenir. Burada amacımız o ülke ile ilgili çocuklarımızın zihinlerinde güzel anılar oluşturmaktır.
Eğitim programımızın içinde sanat büyük yer kaplar. Çocukların etkinliklerini kendileri yapmaları esastır. (Öğretmenler tarafından mükemmel bir şekilde yapılmış harika etkinlikler istemiyoruz.) Çocukların yaratıcılığını destekleyen, duygularını ve düşüncelerini ifade etmelerini sağlayan serbest resim ve etkinlik çalışmalarının yanı sıra, her ay bir sanatçının hayatı ve eserleri incelenir. Bu kişi ressam ise eserlerinin çıktıları sınıflara ve çocukların görebileceği yerlere asılır, müzisyen ise gün içinde eserleri çocuklara dinletir. Yıl içindeki gezilerimizin içinde sergi salonları ve resim sergileri ve dinletiler mutlaka yer almaktadır.

Eğitim programımız her ayın sonunda bülten şeklinde velilerimize mail atılır.
Bu programda çalıştığımız konular öğrendiğimiz ve dinlediğimiz şarkıların linkleri
çocukların bu etkinlikleri yaparken ki resimleri ile birlikte sizlerle paylaşılır.


Eğitim yılının başında her çocuğumuza eğitimi desteklemek
ve okuma yazmaya hazırlık çalışmaları için birer eğitim seti alınır
ve çocukla her gün kitap çalışması yaparlar.